דיסק דמיון מודרך

מחקרים מוכיחים כי המוח מגיב בצורה זהה למה שהעיניים רואות ב”מציאות”, ולמה שהן רואות בדמיון.

ד”ר דני לוסקי במאמרו על דמיון מודרך אומר:
“דמיון מודרך היא שיטת טיפול אופיינית לרובד השכלי. דרך דמיון מודרך ניתן לאמן ולתרגל את היכולת לשנות גישות ואמונות. הטיפול בדמיון מודרך מתחיל בהרפיה קצרה, משלבים מוסיקת רקע מרגיעה שבה המטופל נכנס לשקט ונשימות ארוכות וקצובות. מצב זה מאפשר למטופל להתבונן ולהעצים את כוח החיים. דמיון מודרך, מתאים לשיפור העצמי, לטיפול נפשי, לריפוי ולשליטה על כאב.

היפוקרטס, היווני, שנחשב לאבי הרפואה המודרנית, לימד כי כל מה שמשפיע על המוח, משפיע על הגוף.

פרקלסוס היה הרופא והאלכימאי החשוב ביותר במאה ה-16, תקופת הרנסנס. הוא כתב בין היתר כי כוחו של הדמיון הוא גורם בעל חשיבות עליונה בתחום הרפואה. הדמיון עשוי לגרום למחלות והוא גם עשוי לרפאן.

רבי נחמן מברסלב (1810 – 1772) טווה עבור מאמיניו מעשיות נפלאות על נסיכות, ענקים, קבצנים ושליטים. הוא דיבר על ריפוי ועל שלמות בעזרת מטאפורות. הוא נתן לתלמידיו תרגילים שהתבססו באופן מובהק על הדמיון המודרך. לדוגמא: “האם יש משהו שאתה משתוקק לו, אושהיית רוצה מאוד שיקרה. התמקד בו בכל יכולת הריכוז שלך. דמיין לך אותו בפרטי פרטים. אם רצונך איתן דיו, וריכוזך עז דיו, תוכל לממש את משאלתך”.

דמיון מודרך טומן בחובו את הפוטנציאל להגשמת חלומות, היכולת להשפיע על מציאות חיינו בעזרת כוח המחשבה.הדמיה של ריפוי משפיעה, כיוון שהמוח האנושי מגיב באופן זהה לאירוע בין אם התרחש במציאות ובין אם היה דמיוני.

דמיון מודרך היא שיטה טיפולית שמאפשרת אימון ותרגול של הרובד השכלי, לצורך שינוי גישה, עיצוב אמונה חדשה, שינוי הרגלים, ובסופו של תהליך, אף שינוי המציאות האישית (לוסקי 2005).

“ויהי אור”- הדיסק שמביא שינוי גישה ועיצוב אמונה חדשה
דיסק למדיטציה מונחית אשר מאיר את הצמתים של החיים, מעודד את הכוח לשינוי, מביא שקט לרגעים ולמחשבות הרועשות.

מהות הדיסק
רוגע ושקט עם אפקט טיפולי אשר מביא למקום טוב יותר ונכון יותר בחיים.

למי מיועד ?
הדיסק מיועד לכל מי שמעוניין/ת לבצע שינוי במציאות חייו/ה, במצב בריאותו/ה, בהרגשתו/ה ובהרגליו/ה. מתאים לנוער / נשים / גברים. אין צורך בידע קודם.

מה הביא אותי לעשות את הדיסק?
הגיע הרגע בו הרגשתי, כי אני רוצה לשתף ביכולות שלי קהל רחב מזה שידעתי עד כה. הגיע הרגע בו הרגשתי, כי יש לי מה להפיץ להמונים לעולם טוב יותר, רגוע יותר ומחובר לעצמו יותר.

מחשבה בוראת מציאות
המדיטציה המונחית ניתנה בתקשור בזמן אמת תוך כדי הנחייה לקבוצת נשים. ההנחיה מלווה תדר אנרגטי גבוה בריקונקטיב הילינג, ריפוי בהתחברות מחדש.

לחץ כאן להאזנה לקטע מתוך הדיסק

ציטוט מדבריהן של שתי נשים

 1. “רונית יקרה
  את מתנה שקיבלתי.אדם יפה פנימי וחיצוני.
  איזה כייף היה לי אישית בפסק זמן , שלקחתי והעצמתי את עצמי בסדנאות נפלאות שהעברת.
  השקט הנפשי והיכולת לתת בפרק זמן כ”כ קצר (בסדנת ציור אינטואיטיבי) שיעור באהבה עצמית ופחות ביקורת,ע שתה לי נפלאות. היה כיף, מרתק ולגבי היה סוג של חופש. ממש נהניתי.
  כך הרגשתי, שהגיעה הקריאה לגבי הדיסק.ידעתי כי זאת חוויה ומיד הסכמתי.
  למה? כי אני אוהבת להיות שותפה לכל לידה חדשה.זה נותן אור לנשמה וכמובן תקוותי שכמה שיותר אנשים ישאפו את האור לקרבם וילמדו לאהוב את מה שיש בכל אחד ואחד ויפיצו מטובם גם לזולת.
  וממני אלייך הרבה אהבה
  אשמח להשתתף גם בדיסק הבא.
  מזל טוב לכל הדברים הנפלאים שיכנסו לחייך.
  צביה רובין זוגלובק 21.6.10 “
 2. מחשבות משתוללות, פחדים מקפיאים, קול פנימי שמזלזל היו החברים הכי טובים שלי. תמיד שם נושפים בעורפי, מזכירים לי שהם איתי באש ובמים. רק המחשבה על ניתוק, על שקט טהור נראתה לי מגוחכת לחוות מדיטציה היהדבר שאפילו לא יכולתי לדמיין. ומבלי משים הגעתי לרגע, שכל החלקיקים השתלבו והתחברו ושם לקחתי החלטה.. לנסות.
  מאיפה להתחיל? מתי להתחיל? בבוקר עם המחשבות של החלומות מהלילה או שמא עדיף בערב עם המחשבות שהצטברו במהלך היום. באיזו תנוחה כדאי? לשבת? לשכב?
  אבודה הייתי אך קיבלתי דחיפה.
  שכבתי במיטה, החשכחתי את החדר והאזנתי לדיסק “ויהי אור”. מוזיקה נפלאה ומלאת השראה התנגנה ברקע, הפלגתי במיזוג של צלילים והנחיות שכיוונו אותי ועזרו לי להתנתק, לחוות, לנשום והכי חשוב להאמין.
  להאמין בעצמי שאני יכולה.
  לאחר הפעם הראשונה הרגשתי שונה וכל פעם נוספת מאז היתה חדשה והביאה אותי למקומות שאין להם סוף ואין להם גבולות.
  הרגשתי בטוחה, אני עצמי והיותי.
  הכל אפשר, הכל מותר, בכל צורה שהיא ובכל דרך. העיקר להאמין ומשם הדרך לחוות את האור רק מתחילה.
  תודה ליוצרי הדיסק שפתחו את עצמם וחלקו דברים נפלאים שיצרו דיסק שמורכב כולו ממקצועיות, טוהר אנרגיות עצומות וטובות.
  תודה שעזרתם לי למצוא קרקע בטוחה בעולם חדש.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *