המנוע היצירתי לא מתעייף

רגע מתוך מסע אישי…….
אין ספק, כשאני מפסיקה להפעיל את היצירתיות שלי בכל תחום שהוא בחיים (או בכולם יחד…), התחושה כמו מוות קטן. תקיעות. דברים לא זזים. מחשבות ורגשות מדכאות, מתסכלות עולות על פני השטח ותחושה של אין מוצא תופסת מקום, כמו לרדת בירידה ללא ברקסים.

היי ! היכן הנהג? אני שואלת. הנהג מחכה שמישהו יבוא ויציל אותו, שמישהו יעשה את זה במקומו אבל…

כאן טמונה הטעות. הישועה האמיתית תבוא מבפנים. מתוך הכאב, מתוך העצב, מתוך התסכול, מתוך החסר, מתוך האובדן. צריך רק נשמות טובות שיחכו שם בחוץ, מישהו אחד שיאיר אור על המקום הנמוך הזה כדי שמשהו יתחיל להתעורר בפנים.

בהתחלה לאט,לאט, כמעט ואין תנועה, אין תזוזה ובהדרגה זה מתחיל לנוע, כמו המכונית של פעם, ה”מנואלה”. היה צריך להניע ולהניע, לסובב ולסובב ובסוף היא זזה. “היא פועלת המכונה,הפלא ופלא, בדיוק ובמיומנות”.

ככה זה עם היצירתיות בחיים. היצירתיות בחשיבה, היצירתיות בזוגיות, היצירתיות באהבה, היצירתיות במע’ יחסים, היצירתיות בהגשמה העצמית, היצירתיות במינוף העצמי, היצירתיות לשיפור/קידום המצב הכלכלי ויצירת השפע והחזון העצמי.

וכמובן היצירתיות בתוך היצירה עצמה. ציור, פיסול, בישול, ריקוד או כל אומנות אחרת. כשהמכונה הזו מתחילה לפעול אני רואה אותה בגדולתה, ברעיונות הצצים השכם לבקרים, בכתיבה יוצרת, בהתחדשות ובחדשנות, בסגנון שונה בציור וגם בשינוי דפוסי חשיבה והתנהגות . גם אם האוטומט מופיע מדי פעם, הקבלה העצמית והאהבה העצמית מתגברות.

יש שקט,יש רוגע בתוך הרעש,בתוך ההמולה.יש תקווה ויש אופטימיות.יש כוח ויש אנרגיה להמשיך לנוע. זה הזמן והמקום להודות. תודה לאותו אור קטן גדול שהאיר את המקום הנמוך, תודה לו שצלצל בפעמון, תודה לו כי הזכיר לי שהיצירתיות אצלי כמו אצל כל אחד אחר ממתינה כי יזינו אותה. ישמנו את המכונה כמו כל רכב מצוי

חומר כדלק יש ויש, כלי רכב יצירתי יש ועוד איך, אז לנוע, וזה לא משנה כרגע לאן, זה לא משנה כרגע כמה, זה לא משנה אפילו עד מתי. כרגע מה שחשוב זה לשמור על תנועה. לשמור על תזוזה, תנועה משמע חיים, ובחיים יש שינויים,יש גיוונים, פעם את/ה למעלה ופעם את/ה למטה, גם בנדנדה זה כך ואיזה כייף היה (אז בילדות..).

הכי חשוב , לשמור את כלי הרכב היצירתי פעיל, כשמרגיש לי תשישות, אפשר להוריד להילוך ראשון קמעא, לנוח..מנוחה אקטיבית. זה בסדר, זה אפשרי, זה אפילו נכון ובהדרגה לעלות במעלה ההילוכים ויגיע היום שאגיע לישורת, ללא מאמץ, בשמחה , בהנאה ובחדווה ואחרי זה מי יודע מה נכון לנו בחיים. כבר אמרתי כי הם לא צפויים, אז כרגע אצייר את זה, אנשום את זה, אדבר את זה ויגיע הרגע לעשייה פורייה ומתגמלת גם יחד.
אמן!