מדיטציה – אי של שפיות, רוגע וקסם

האפשרות להקל על המכאובים, “לצאת מהלחץ”, לגרש את הפחדים, לנשום קל יותר או פשוט “להתחיל לנשום”… נתונה וקיימת אצל כל אחד ואחד מאתנו. מדיטציה מהווה שיטת טיפול וריפוי זמינה, זולה, או בעצם בחינם, ניתן לבצעה בכל מזג אויר בשעות הבוקר או הערב, על שפת הים או במדבר, בחורש או בחדר פרטי, בהתאם לנדרש, לאופי ולרצונות האישיים.

קיימות מדיטציות מעוררות, מדיטציות מרגיעות, מדיטציות התחברות אל התת-מודע, מדיטציה להגשמת חלומות, מדיטציה לחיבור עם הילד הפנימי, מדיטציה לשיקום חווית הלידה, מדיטציה של שקט, מדיטציה של צלילים, מדיטציה לעירור ופתיחת הציקרות האנרגטיות והכוונה ל-7 מרכזי האנרגיה הראשיים עפ”י הרפואה ההודית, ועוד.

התוצאות משתנות בהתאם להתפתחותו האישית-רוחנית-נפשית של מבצע המדיטציה, רמת המודעות העצמית שלו, והחיבור שלו אל תת-המודע. אל הצרכים, האינסטינקטים, והרגשות הכמוסים, אל החוויות והטראומות שעבר והפנים, וכן בהתחשב ברצון לשחרר דפוסים קיימים, להכיר בהם ולזרום עם החיים בהתאם למה שהם מציעים, כאמרה סינית “אל תדחוף את הנהר, תן לו לזרום בעצמו…”

בכל מקרה, ישנם תנאים מסוימים שאמורים להתקיים בביצוע המדיטציה:

בחר/י לך מקום שבו תרגיש/י חופשי/יה עם עצמך: לשבת בשקט ללא תנועה, להתנועע, להשמיע קולות וכיו”ב.

אם הבחירה נפלה בטבע, חוף ים, מדבר או יער, רפד/י לך מקום נוח ותתמקם/י בישיבה מזרחית כשכפות הידיים מונחות בחופשיות על הרגליים.אם בחדר נפלה הבחירה, סדר/י לך מרחב מסוים, אוורר/י את החדר, רצוי להדליק נר או מבער ולהוסיף לו שמנים אתריים: 3 טיפות מכל שמן- לבונה, ג’וניפר, לבנדר. לעמעם את האורות, ולהוסיף מוסיקה הולמת בהתאם להעדפה אישית. אלה שהמוסיקה מושכת את תשומת ליבם כדאי שייבצעו את המדיטציה ללא מוסיקה.

הגיעה השעה להתחיל:
מס’ נשימות “אל הבטן”, לנפח אותה בשאיפה ולהשטיח אותה עד כדי קיעור בנשיפה. ניתן לנשום דרך האף- מביא להרגעה. או דרך הפה – מעורר תהליכים, מחבר את התת-מודע, מציף ברגשות ותחושות.
בכל מקרה יש:
לשאוף ולנשוף באותה דרך
“להתחבר” אל הכוח האלוהי והידע הקוסמי, לבקש עזרה בתהליך ולהודות על הקיים.
להרפות את הגוף.
ולנשום אל הרגיעה, אל הנעימות שמתפשטת בכל אברי הגוף. עם כל שאיפה להכניס אויר, חמצן, אהבה ואור ובכל נשיפה להוציא Co2 , רעלים ודפוסים שליליים.
אם יש התכוונות או רצון לערך מוסף מהמדיטציה, לחשוב עליו, לומר אותו, “לנשום אותו” ולהוביל אותו דרך החמצן, הדם אל כל תא ותא בגוף.
המדיטציה יכולה להמשך מ-15 דקות ועד 40 דקות.
עם ההתחלה יבוא הניסיון, ישתכלל הדמיון והשמיים הם הגבול לחוויות המתאפשרות בדרך זו.